 |
www.elektronik.si Forum o elektrotehniki in računalništvu
|
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
Avtor |
Sporočilo |
s55m Član


Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07 Prispevkov: 2696 Aktiv.: 12.00 Kraj: Plovdiv-Bolgarija
|
Objavljeno: Tor Jan 30, 2007 5:49 pm Naslov sporočila: |
|
|
Sedaj pa zares:
Za Matjaža sem prepričan, da je vedel, kaj projektira in, da je zelo ekološko osveščen in naprave ni skonstruiral kar tako v tri dni. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
borber Član


Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40 Prispevkov: 3111 Aktiv.: 13.13 Kraj: LJUBLJANA
|
Objavljeno: Tor Jan 30, 2007 6:21 pm Naslov sporočila: |
|
|
Bolje scvrte gliste, kot herbicidi. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
Slowfly Član


Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07 Prispevkov: 4082 Aktiv.: 17.22 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Tor Jan 30, 2007 11:45 pm Naslov sporočila: |
|
|
Dvomim, da mikrovalovi učinkujejo več kot nekj milimetrov v globino zemlje, le ta je prevodna in kot taka odličen reflektor za mikrovalove, tako da iz kakšnega kosila iz kuhanih črvov, voluharjev, krtov, deževnikov in podobne podzemne favne, najbrž ne bo nič. Če skuha kakšnega polža, ki je na vrtu precej nezaželen, pa ni ne vem kakšne škode. Tudi energijska poraba glede na učinek ni tako huda, kot bi radi nekateri prikazali, očitno so traktor videli le na prospektih. 15 kVA ( tolko namreč znaša poraba naprave) je pa tudi bistveno manj, kot 50 kVA.
Kolikor sem razumel iz na hitro prebranega članka, je avtor napravo izdelal za testne namene, za univerzo v Padovi, torej ne gre za komercialno varianto.
Pa še posebej za Jur-ja, ki na tem forumu sodi očitno med vsevede. Preden pišeš take komentarje, vsaj preberi celoten članek.
Ko boš Matjažu (dr. Vidmarju) segel do gležnjev, boš resnično AS!
lp Jože |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
igo Član

Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11 Prispevkov: 3641 Aktiv.: 16.00
|
Objavljeno: Sre Jan 31, 2007 12:46 am Naslov sporočila: |
|
|
Ključen stavek v celotnem članku se nahaja takoj Pod sliko 10 (Fig. 10).
Z IR kamero se prepozna, kaj je plevel in kaj koristna rastlina, nato pa "udri" po plevelu.
Vendar je zadeva zaenkrat le vzdolžno selektivna (naenkrat uniči pas po celotni širini). Ko bo stvar dodelana še s prečno selektivnostjo, bo pa že zelo omembe vredna.
Dalo bi se tudi s predelavo laserskega gravirnega stroja vsako bilko plevela posebej uničiti. Postranske škode ne bi bilo, globinskega učinka (izsušitev in uničenje plevelovih korenin) pa žal tudi ne.
LP,
Igor
p.s.: Ali mikrovalovi kaj vplivajo na gensko sliko pevela in živalic, ki "slučajno" preživijo? Da ne bo rezultat kakšen super plevel OX in neuničljivi škodljivci .
p.s.s.: Zemlja je prevodna, dokler je vlažna. Ker se sproti izsušuje v globino, se da samo s časom (t=s/v) in močjo vplivati na rezultat. Če gre tip vmes na pivo, bodo težave z vodooskrbo iz podtalnice . Če je frekvenca mikrovalov enaka resonančni frekvenci vodnih molekul, voda Absorbira mikrovalove in se pri tem greje. _________________ Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
Slowfly Član


Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07 Prispevkov: 4082 Aktiv.: 17.22 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Sre Jan 31, 2007 1:10 am Naslov sporočila: |
|
|
Kje si ti v članku zasledil IR kamero???? |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
igo Član

Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11 Prispevkov: 3641 Aktiv.: 16.00
|
Objavljeno: Sre Jan 31, 2007 1:31 am Naslov sporočila: |
|
|
Khm , na IR ločevanje rastlin in lasersko uničevanje sem pomislil že, ko se je tema odprla, nato se je stvar zorela. Tisto zgoraj pa sem napisal po površno prebrani besedi "irradiation", in nasploh sem očitno vse skupaj pomešal. V nadaljnji pomen stavka se niti nisem poglabljal, saj je bila beseda "IRradiatiom, irradiation" le sprožilec, da sem napisal, kaj si mislim o tej napravi. Mea culpa .
LP,
Igor _________________ Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
jur Član


Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45 Prispevkov: 5142 Aktiv.: 21.70 Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]
|
Objavljeno: Sre Jan 31, 2007 9:35 am Naslov sporočila: |
|
|
Slowfly: Članek sem prebral. Večkrat, ne samo enkrat. 15 kW ali 50 kW. V vsakem primeru je preveč. Pri nas doma pobiramo plevel na roke.
Če se komu zdi, da preveč tipkam na forumu, oziroma če je to moteče naj pove. Bom šel kam drugam.
Jur |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
. Član

Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04 Prispevkov: 16777193 Aktiv.: 70793.92
|
Objavljeno: Sre Jan 31, 2007 5:18 pm Naslov sporočila: |
|
|
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
s57bic Član

Pridružen-a: Sre 17 Dec 2003 8:18 Prispevkov: 637 Aktiv.: 2.69 Kraj: LJUBLJANA
|
Objavljeno: Sre Jan 31, 2007 6:00 pm Naslov sporočila: |
|
|
Za tiste, ki ne poznajo Matjaža:
http://lea.hamradio.si/~s53mv/
Pa to ni ravno vse kar ve in je že naredil.
lp, Jože. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
. Član

Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16 Prispevkov: 16777190 Aktiv.: 70793.90
|
Objavljeno: Sre Jan 31, 2007 6:28 pm Naslov sporočila: |
|
|
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
Sokrat Član


Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00 Prispevkov: 5584 Aktiv.: 23.56
|
Objavljeno: Sre Jan 31, 2007 7:51 pm Naslov sporočila: |
|
|
borisz je napisal/a: |
Takole bi rekla moja mama: Otroci, ne prepirajte in ne trmajte se!
|
Pametna zenska. _________________ Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ? |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
s55m Član


Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07 Prispevkov: 2696 Aktiv.: 12.00 Kraj: Plovdiv-Bolgarija
|
Objavljeno: Sre Jan 31, 2007 8:04 pm Naslov sporočila: |
|
|
jur je napisal/a: |
Slowfly: Članek sem prebral. Večkrat, ne samo enkrat. 15 kW ali 50 kW. V vsakem primeru je preveč. Pri nas doma pobiramo plevel na roke.
Če se komu zdi, da preveč tipkam na forumu, oziroma če je to moteče naj pove. Bom šel kam drugam.
Jur |
Tudi 1KW je preveč, če gledaš tako ozko! Pri vas doma imate verjetno njivico, bi te pa rad videl v Vojvodini ali kje na Kitajskem pobirati plevel na roke. Dokler prideš na konec njive, je na začetku že skoraj grm. Zato se uporabljajo herbicidi v enormnih količinah, ki potem končajo v vodi, ki jo piješ. To ni nič drugega kakor velika mikrovalovna pečica. Na milijone jih je na svetu, le da imajo s spodnje strani vrata , ta pa je odprta. Ideja ni slaba. Traktor tako ali tako vsebuje dizelski motor N-kilovatov, in zelo malo je obremenjen, ko njivo šprica s kemikalijami. Če mu na isti pogonski motor dodaš še generator, bo verjetno poraba še vedno manjša, kot pri oranju, le zemlja bo brez plev in brez trajnih posledic . |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
jur Član


Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45 Prispevkov: 5142 Aktiv.: 21.70 Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]
|
Objavljeno: Čet Feb 01, 2007 10:39 am Naslov sporočila: |
|
|
Plevelov se je zelo težko znebiti. Potrebno je eliminirati celega. Če pri puljenju ostane del korenine, bo preživel. To pomeni, da je potrebno plevel oziroma zemljo mikrovalovizirati precej globoko. To pa bo scvrlo deževnike in podobno. Količina glist na domačem vrtu je v zadnjem času izjemno upadla. Skoraj jih ni več, pa še preostale so čisto kratke in tanke. Kljub temu, da se ne uporablja nobenih kemikalij (in mikrovalov) za preganjanje plevela in škodljivcev. Tudi na sadju je manj črvov.
Jur |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu
|
Uptime: 496 dni
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|